Ranking masek, które nie obciążają włosów

Ciężkie włosy, bez objętości często są przetłuszczone i oklapnięte. Problemem jest to, że ciężko dobrać im pielęgnację, bo wiele kosmetyków je przeciąża. Pozbawione ochrony niszczeją, a źle pielęgnowane “straszą” nadmiarem sebum i toksyn, bez objętości. Warto wiedzieć, czym je odżywiać. I choć jest to trudne, to istnieją maski do włosów, które nie tylko doskonale pielęgnują ciężkie włosy, ale też oczyszczają, nawilżają i dodają lekkości. Poznaj najlepsze maski, które nie obciążają włosów.  

Nanoil Chacoral&White Clay Hair Mask 

Nanoil Chacoral&White Clay Hair Mask - najlepsza maska do włosów

Maska stworzona do ciężkich, przetłuszczających się włosów bez objętości. Czarny węgiel w komplecie z białą glinką doskonale oczyszczają włosy, hamują ich przetłuszczanie, odbijają włosy od nasady i usuwają z resztek sebum, toksyn, zanieczyszczeń oraz zalegających na powierzchni kosmetyków. Maska Nanoil Węgiel & Biała Glinka jest też wzbogacona o wyciąg z alg, witaminy (A, E) oraz panthenol. Dla Ciebie oznacza to nie tylko czyste, odbite od nasady, pełne lekkości włosy, ale także mocno odżywione, pełne blasku, zdrowe. Panthenol sprawia, że są miłe w dotyku i zdyscyplinowane. Maska jest doskonała do wszystkich rodzajów włosów, nie tylko ciężkich i grubych, ale także cienkich, przesuszonych na końcach i tłustych u nasady.

Dowiedz się więcej – www.nanoil.pl

Maska do włosów Alterna Bamboo Kendi Smoth

Maska do włosów Alterna Bamboo Kendi Smoth to lekka maska wygładzająca, która odżywia i chroni włosy oraz dba o ich odpowiedni stopień nawilżenia,  a  przy tym nie przeciąża włosów. W składzie znajduje się masło shea, oraz nawilżający wyciąg z bambusa organicznego, a także olej słonecznikowy, unikatowy olej kukui (z orzechów tungowca molukańskiego), oraz olej moringa, wytłoczony z nasion moringi olejodajnej, która należy do jednej z cenionych roślin opisanych w Ajurewdzie – księdze medycyny i filozofii Hinduizmu). Maska dyscyplinuje włosy i nie obciąża, jeśli dobrze spłuczesz ją z włosów.

Ouai Treatment Masque Deep Conditioner

Ouai Treatment Masque Deep Conditioner to maska, która dobrze sobie radzi z ciężkimi włosami, ponieważ zapewnia im optymalny poziom nawilżenia, nie przetłuszczając ich. Świetnie dba o każdy rodzaj włosów, nadając im lekkości i wzmacniając, by w ciągu dnia nie niszczały od szkodliwego działania promieni słonecznych.
Jest doskonała również dla zniszczonych włosów, ponieważ wspiera regenerację, wiec będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają włosy tłuste u nasady i o suchych końcach. Stosowanie jest proste: wystarczy nałożyć ją równomiernie na włosy, pozostawić na 5 do 10 minut, a następnie spłukać.

REF Intense Hydrate Masque

Wsparciem dla włosów ciężkich i przetłuszczających się może być maska do włosów, która bierze udział w ich regeneracji. Maska REF nawilża włosy dzięki roślinnym ekstraktom. Doskonale chroni, wzmacnia i zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, jednocześnie dając im dawkę odżywienia.

REF to gładkie, podatne na stylizację włosy i ładny blask. Ta maska do włosów zawiera szereg witamin i przeciwutleniacze, wnika we włosy i je kondycjonuje. W składzie maski najwięcej miejsca zajmuje białko quinoi ryżowej i organiczny olej kokosowy. Uwaga! Ze względu na obecność oleju kokosowego maska może napuszać włosy średnioporowate oraz przetłuszczające się, ale cienkie.

MoroccanOil Intense Hydrating

MoroccanOil Intense Hydrating  to co prawda nie jest oczyszczająca maska do włosów, ale jest na tyle lekka, o delikatnym działaniu, że można niż Maska do włosów przywróci Twoim włosom blask, odżywienie i dogłębnie je zregeneruje. Idealnie nada się do włosów, które są suche na końcach, albo tych, które łatwo przeciążają się po niemal każdej pielęgnacji.

Maska do włosów MoroccanOil pielęgnuje włosy dzięki wsparciu oleju arganowego i choć nie zajmuje on wiele miejsca w całym składzie maski, to jednak przyzwoicie dba nawet o cienkie włosy. Maska zwalcza puszenie się włosów i dyscyplinuje niesforne kosmyki.